🚧 Sparčiai brangstant statybinėms medžiagoms, turi būti leidžiama peržiūrėti galiojančias statybos rangos sutartis ir indeksuoti jose nurodytas kainas.

🚧  Sparčiai brangstant statybinėms medžiagoms, turi būti leidžiama peržiūrėti galiojančias statybos rangos sutartis ir indeksuoti jose nurodytas kainas.
.
📈  Pasak Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo, nuo šių metų pradžios beveik visos statybinės medžiagos brango beveik 30%. pavyzdžiui, šiltinimo medžiaga polisterenas pabrango 30%, mediena – iki 10%, betonas – 5-10%, paprastesnis metalas – 30%, o geresnės kokybės – net 100%.
„Jeigu objektas dar bus statomas pusę metų ar metus, tai dabar tokiam rangovui nėra galimybės jo baigti su minimaliu pelnu arba bent nenuostolingai, nes medžiagos paprastai sudaro apie 60% kontrakto vertės, todėl jeigu objekto vertė yra 10 mln. eurų, iš jų 6 mln. sudaro medžiagos, o jos pabrangsta bent penktadaliu, tai generuojamas 1,2 mln. eurų nuostolis vien tik iš medžiagų. Ką tada daryti statybininkams?“, – sako D. Gedvilas.
No Comments

Post A Comment